Menü Bezárás

A párizsi nő, akit a szíve egészen Tibetig vitt

 

Közel 20 évig vándorolt Tibetben, annak minden valóságát magába szívta. Lelkesen kutatta a lámaizmust és a buddhizmus különféle válfajait, és életét annak szentelte, hogy bemutassa Tibetet a nyugati embereknek. Ő a világ első női lámája és ő tette be először nőként a lábát a tiltott városba, Lhászába.

 

Mindent látni akart

Alexandra David-Neel 101 évig tartó élete alatt összesen több, mint 30 évet élt szeretett Ázsiájában. Tibet iránti rajongásáról tanúskodik, hogy 100 éves korában még meghosszabbította az útlevelét abban a reményben, hátha még visszatérhet álmai földjére. Életútját szemlélve egyértelmű, hogy bár fizikailag Párizsban, a lelke a varázslásokról és rejtélyekről híres, hófedte magasságokba született.

Több évig remetéskedett hideg téli barlangban, vándorolt rendkívül ínséges körülmények között, elsajátította a test felmelegítésének módszerét, szemtanúja volt halott táncoltatásnak, megannyi látványos varázslásnak, és mindeközben meglepődve szemlélte a tibeti nép démonfélelmét.

 

Tibet feketén-fehéren - nyugati szemmel

Alexandra utazásai kisebb-nagyobb megszakításokkal 1890-től 1946-ig tartottak, mely idő alatt legnagyobb örömére alkalma nyílt a Dalai láma előző inkarnációjával is találkoznia. A Misztikusokkal és mágusokkal Tibetben című könyve azon élményeinek leirata, melyek az elhivatott kutatásai, felfedező útja és tanulmányai során születtek.

Ha eddig elvarázsolt a tibeti kultúra, akkor lehetőséged nyílik a könyv olvasása közben a valódi tisztánlátásra. Ugyanis Alexandra David-Neel tényszerűen mutatja be Tibet világát, annak titokzatosságát, lenyűgöző rejtett tudását, de a többségben lévő hangos szélhámosait is. Mert mint minden vallásban, itt is léteznek álszentek és a jóhiszeműséggel visszaélő, megélhetési vallási vezetők is. Szemfényvesztők és lecsúszott lámák tömkelegével találkozott, akik az alkohol rabjaként az egykori eredményeik árnyékai csak. Az írónő mindenféle köntörfalazás nélkül mutatja be, hogyan élnek meg a csaló varázslók a balga nép hiszékenységét és félelmeit kihasználva, és miben különböznek a valódi tudással rendelkező misztikusoktól.

 

A könyv olvasása egy előző életem emlékét is felszínre hozta

Meglepődve tapasztaltam a könyv olvasása során, hogy a különleges képességű lung-gom-pákról szóló rész előhozott egy korábbi életekből származó élményemet. Pontosabban nem ezen lepődtem meg, hisz megannyi hasonló történt már velem, hanem hogy ezt az élmény a jelen életemben is rendszeresen tapasztalom ébredés előtti álom formájában, tűpontosan úgy, ahogyan az írónő ábrázolja.

A lung-gom-pa egy titkos tudás beavatottja, aki hosszas tanulás után alkalmassá válik az emberi képességeket túlszárnyaló, gyors haladásra. A lung-gom-pa leginkább a világos éjszakát használja a nagy távolságok bejárására, és mindvégig transzban van, ezért tilos bármilyen módon kizökkenteni, hisz abba bele is halhat. Vándorlásaik során úgy siklanak a levegőben, hogy lábaikkal alig érintik a talajt, és e különleges állapotban szinte nem is érzik a testük súlyát. Közben speciális légzést gyakorolnak, magukban misztikus szövegeket ismételnek, és egy, az égen tündöklő csillagra fókuszálva haladnak. Mindent kizárnak a tudatukból, de eléggé eleven maradnak ahhoz, hogy az útjukba kerülő akadályokat kikerüljék és a célt el ne veszítsék.

 

Teszteld magad!

Hol vagy az érzékenységi skálán?

TESZT INDÍTÁSA

 

NEKED AJÁNLOM

 

KAPCSOLÓDJUNK!

Oszd meg, ha tetszett: