Menü Bezárás

Feszültségből a nyugalomteremtésbe

 

Úgy 15 lehettem, mikor először ültem le más családnál vasárnapi ebédhez. Emlékszem az automatikusan befeszült testemre, a belső rettegésre és aztán az őszinte döbbenetre is, mikor anélkül végeztünk az étkezéssel, hogy bárki veszekedett, vagy feszült lett volna közben.

 

Új valóság nyílik előttem

Majd a legközelebbi alkalommal már azt is észrevettem, hogy ez a másik család a vasárnapi asztalnál még jól is érzi magát...
Itt kaptam fel igazán a fejem, hisz az addigi tapasztalataim alapján a vasárnapi ebéd a feszült robbanások, a bántó kritikák és megalázasok színtere volt.
Még sok-sok ilyen újfajta élmény volt szükséges ahhoz, hogy én is jól merjem érezni magamat egy, az addig ismerttől merőben eltérő közegben. Még átélni nem voltam képes teljesen a fesztelenséget, de egy új minta lehetősége ezek hatására megszületett bennem.

 

Új célok születnek

Onnantól már mertem vágyni a biztonságra, a nyugalomra, az őszinte érdeklődésre és az elfogadásra, hisz tudatosult bennem ezek létezése a világban. Bár még évekig megkukultan és némán voltam jelen a társaságokban, majd váltottam át a megfelelési vágy miatt mások szórakoztatójává - szépen lassan a mély érzéseim is teret kaptak.
Olyannyira, hogy egy nehéz élethelyzetet követően képessé váltam megfogalmazni is magamnak:
Nem tudom hogyan, de én BÉKÉT ÉS NYUGALMAT TEREMTEK MAGAMNAK.
És ebből tulajdonképpen hivatást is csináltam.

 

Generációs minták kereszttüzében

Mert az életminta fejlesztés mögött végülis mintatörés rejtőzik. Azon emberellenes, a természetes működésünkkel ellentétes minták felismerése és átírása, vagy még érzékletesebben fogalmazva megsemmisítése, melyek generációról generációra értékes lelkeket és életutakat tettek tönkre.
A törés és a megsemmisítés durva behatásnak tűnhet, és az is. De nem durvább, mint megalázasokkal, rettegéssel, a felnőttek feszültségeivel sújtani egy gyermeket.

 

Mi a dolgunk felnőttként?

Így annak a felnőttnek, aki már lehet, hogy teljesen elnyomta magában a saját, eredeti lényét annak érdekében, hogy túléljen, - és az élete történései, a lelke, a körülményei egyre inkább azt jelzik neki, hogy valami nincs rendben - bizony jó eséllyel mintatörést szükséges véghezvinnie.
Semmivé kell tennie magában a korábban tanultakat azzal, hogy ráeszmél, mit okoztak benne a normálisnak gondolt szokások, mindennapi történesek, elvárások, és az együttélés, a nevelés címen történt durvaságok.

 

A legfájóbb

A lélek ellen elkövetett egyik legfájóbb durvaság, ha nem látnak.

-  Nem látják a szépségedet, nem látnak értékesnek és szerethetőnek.
- Nem kíváncsiak a gondolataidra, az ötleteidre, vagy épp kritikával sújtják azokat.
-  Nem látják a fájdalmadat, az érzelmi sóvárgásaidat, és nincsenek melletted, amikor az ijedségedet csak a védelmező megnyugtatás oldhatná fel.

Ezek az élmények mind ott tornyosulnak benned, alakítják az önmagadról alkotott képet, és fáradhatatlanul jeleznek, hogy LEGALÁBB TE VEDD ŐKET ÉSZRE...
A gyógyulás itt kezdődik el.

 

Mindannyiunk feladata

Mire felnőttek leszünk, sok ilyen felfedezésre váró érzés türelmetlenkedik bennünk. Függetlenül attól, hogy jókedvűek voltak-e a vasárnapi ebédek, vagy feszültek.
Végül mindannyiunknak az a dolgunk, hogy megtanuljuk szeretni és elfogadni magunkat, miközben úgy vagyunk tekintettel másokra, hogy tisztán őrizzük saját határainkat.
Ehhez sok-sok mintatörésre, gyógyító kiüresedésre, majd a semmiből való talpraállásra van szükségünk, hogy aztán egy igazi, őszinte, hiteles és élhető élet szülessen belőle.

Teszteld magad!

Hol vagy az érzékenységi skálán?

TESZT INDÍTÁSA

 

NEKED AJÁNLOM

 

KAPCSOLÓDJUNK!

Oszd meg, ha tetszett: